Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

BKS Aluprof Bielsko-Biała zwyciężył w V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet, który zorganizowało Towarzystwo Krzewienia Sportu Siatkarz. Bielszczanki, które będą w zbliżającym się sezonie głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego, pokonały w Jarocinie Farmutil Piła i Stal Mielec.

Tylu gwiazd żeńskiej siatkówki jeszcze w Jarocinie nie było. Na parkiecie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpiło pięć zawodniczek, które w sierpniu grały na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Oprócz tego zagrało wiele siatkarek, które mają za sobą reprezentacyjną przygodę.

Pierwotnie w turnieju, oprócz BKS-u, Farmutilu i Stali Mielec miały zagrać jeszcze aktualne mistrzynie Polski z Muszyny. Muszynianka wybrała jednak turniej we Włoszech i organizatorzy zaprosili Calisię Kalisz. Niestety, kilka z kaliszanek złapało przed zawodami grypę i w ostatniej chwili Calisia wycofała się z turnieju. Organizatorzy wraz z trenerami zdecydowali, że w tej sytuacji drużyny zagrają ze sobą po dwa mecze (jeden trzysetowy oraz drugi do trzech wygranych setów. Później okazało się, że wszystkie mecze skończyły się po trzech partiach).

Faworytem był BKS Aluprof, mający w składzie takie gwiazdy jak: Katarzyna Skorupa, Anna Barańska, Lena Dziękiewicz czy Natalia Bamber. Po cichu liczono, że powalczyć może Farmutil Piła, który tydzień wcześniej, na turnieju w Szamotułach, wywalczył Superpuchar Polski, pokonując m.in. drużynę z Bielska.

W tym roku niespodzianek nie było i BKS łatwo wygrał wszystkie spotkania, tracąc tylko jednego seta, w wygranym już zresztą pojedynku ze Stalą Mielec. Co ciekawe BKS był na turnieju w Jarocinie po raz trzeci i trzeci raz zwyciężył. W tym roku ponownie rozegrano także towarzyskie spotkanie organizatorów z kadrą trenerską. Gospodarze byli bliscy zrewanżowania się trenerom za porażkę sprzed dwóch lat, jednak po wygraniu pierwszego seta, w dwóch kolejnych ulegli i przegrali ostatecznie po walce 1:2. Kolejna okazja do rewanżu już za rok.

 

Wyniki V Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet

Stal Mielec BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:2 (23:25, 17:25, 25:22)
Farmutil Piła Stal Mielec 3:0 (25:18, 25:17, 25:19)
Farmutil Piła BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 13:25, 18:25)
BKS Aluprof Bielsko-Biała Stal Mielec 3:0 (25:22, 25:18, 29:27)
Farmutil Piła Stal Mielec 3:0 (25:17, 25:22, 25:21)
Farmutil Piła BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (17:25, 15:25, 19:25)

 

Wyróżnienia indywidualne

Najwszechstronniejsza zawodniczka: Jolanta Studzienna (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Najlepsza atakująca: Natalia Bamber (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Najlepsza rozgrywająca: Milena Sadurek (Farmutil Piła)
Najlepsza libero: Magdalena Banecka (Stal Mielec)

 

Tabela końcowa turnieju

  1. BKS Aluprof Bielsko-Biała
  2. Farmutil Piła
  3. Stal Mielec

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ Artykuł dzięki uprzejmości
Gazeta Jarocińska

 

Subskrybuj kanał RSS serwisu