Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Drużyna Centrostalu Bydgoszcz zwyciężyła w IV Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina. Debiutujące w jarocińskich zawodach siatkarki z Bydgoszczy wyprzedziły akademiczki z Poznania, faworyzowaną Muszyniankę i Stal Mielec.

Zdecydowanym faworytem tegorocznego turnieju była Muszynianka Muszyna. Mimo, że ze względu na udział w Mistrzostwach Europy do Jarocina nie przyjechały Izabela Bełcik, Joanna Mirek i Mariola Zenik, analizując składy, można było w ciemno obstawiać zwycięstwo podopiecznych Bogdana Serwińskiego. W końcu w jego zespole znajdują się byłe reprezentantki Polski, złote medalistki mistrzostw Europy: Kamila Frątczak, Sylwia Pycia, Aleksandra Przybysz (swego czasu kapitan reprezentacji Polski), Agata Karczmarzewska. Do tego podstawową szóstkę uzupełniały Dorota Pykosz i rozgrywająca Agnieszka Śrutowska. Jeżeli dodać do tego najwyższą polską siatkarkę, mierzącą 200 cm Gabrielę Wojtowicz wydawać się mogło, że drużyna z Muszyny „rozjedzie” przeciwniczki. Jednak po raz kolejny w sporcie potwierdziła się reguła, że „nazwiska nie grają” i muszynianki wróciły do domów w nienajlepszych humorach. Trener Muszynianki - Bogdan Serwiński, po turnieju usprawiedliwiał swoją drużynę brakiem przede wszystkim libero - Marioli Zenik oraz pozostałych kadrowiczek, ale niespodzianka stała się faktem.

Już w pierwszym meczu skazywane na pożarcie siatkarki Stali Mielec pokonały po tiebraku faworytki z Muszyny. Mielecka drużyna, najniższa w turnieju wykazała się ogromną walecznością. Duże uznanie kibiców siatkówki zyskała, zwłaszcza, mierząca zaledwie 170 cm Agata Wilk, która imponowała skocznością i wiele razy skutecznie kończyła ataki swojej drużyny.

W drugim meczu Centrostal Bydgoszcz pokonał IDM Swarzędz Meble Poznań 3:1. Bydgoszczanki, prowadzone przez swoją kapitan - byłą reprezentantkę Polski Joannę Kuligowską, wybraną później najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju, spokojnie wypunktowały rywalki i udanie zainaugurowały jarocińskie zawody. Choć w ekipie z Bydgoszczy zabrakło Dominiki Leśniewicz, która wraca do pełni sił po zabiegu artroskopii kolana, a także Bułgarki Petii Cekowej, która znalazła się w kadrze swojego kraju na Mistrzostwa Europy, bydgoszczanki pokazały, że będą się liczyć w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

W sobotniej, popołudniowej serii spotkań, Muszynianka pokonała po pięciu setach Centrostal, a IDM Swarzędz Meble Poznań wygrał 3:1 ze Stalą Mielec. Pierwszy dzień zawodów wszystkie drużyny kończyły więc z jednym zwycięstwem i jedną porażką na swym koncie.

O ostatecznej kolejności decydowały niedzielne mecze. W przeciwieństwie do sobotnich spotkań oba zakończyły się w trzech setach. Najpierw Centrostal Bydgoszcz gładko pokonał Stal Mielec, zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju, a później poznanianki nieoczekiwanie łatwo rozprawiły się z Muszynianką, zapewniając sobie drugie miejsce.

Zgodnie z tradycją organizatorzy, oprócz pucharów dla najlepszych zespołów, przygotowali nagrody indywidualne. Przypadły one dla zawodniczek dwóch zwycięskich drużyn. Najlepszą rozgrywającą została Irina Archangielska (IDM Swarzędz Meble). Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, dziennikarz radiowy i telewizyjny - Krzysztof Ratajczak, żartował później, że to już 800. puchar dla Iriny. Oczywiście przesadził z ilością nagród dla doświadczonej zawodniczki, ale kariera tej siatkarki jest rzeczywiście imponująca.

Najlepszą atakującą została Małgorzata Cieśla, również reprezentująca poznański zespół. Dwie kolejne indywidualne nagrody otrzymały zawodniczki Centrostalu. Joanna Kuligowska została uznana najwszechstronniejszą siatkarką, a najlepszą libero wybrano Katarzynę Wysocką.

Organizatorem turnieju było Towarzystwo Krzewienia Sportu „Siatkarz”, a patronat medialny nad zawodami sprawowała Gazeta Jarocińska.

 

Wyniki IV Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina

Muszynianka Muszyna Stal Mielec 2:3 (20:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)
IDM Swarzędz Meble Poznań Centrostal Bydgoszcz 1:3 (16:25, 15:25, 25:21, 21:25)
Centrostal Bydgoszcz Muszynianka Muszyna 2:3 (25:21, 25:20, 19:25, 23:25, 8:15)
Stal Mielec IDM Swarzędz Meble Poznań 1:3 (25:18, 16:25, 21:25, 21:25)
Centrostal Bydgoszcz Stal Mielec 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)
IDM Swarzędz Meble Poznań Muszynianka Muszyna 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

 

Wyróżnienia indywidualne

Najwszechstronniejsza zawodniczka: Joanna Kuligowska (Centrostal Bydgoszcz)
Najlepsza atakująca: Małgorzata Cieśla (IDM Swarzędz Meble Poznań)
Najlepsza rozgrywająca: Irina Archangielska (IDM Swarzędz Meble Poznań)
Najlepsza libero: Katarzyna Wysocka (Centrostal Bydgoszcz)

 

Tabela końcowa turnieju

  1. Centrostal Bydgoszcz
  2. IDM Swarzędz Meble Poznań
  3. Muszynianka Muszyna
  4. Stal Mielec

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ Artykuł dzięki uprzejmości
Gazeta Jarocińska

 

Subskrybuj kanał RSS serwisu