Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała zwyciężyły nieoczekiwanie w III Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza. Pokonały mistrzynie Polski - Muszyniankę, trzeci zespół ligi - Winiary Kalisz oraz akademiczki z Poznania.

Już po raz trzeci do Jarocina przyjechały czołowe zespoły Ligi Siatkówki Kobiet. Jarocińska impreza ma już swoją renomę i organizatorzy nie muszą się martwić, kogo zaprosić. Kluby z całej Polski same zabiegają o występ w Jarocinie.

Chociaż w jarocińskim turnieju nie zobaczyliśmy reprezentantek Polski, które przygotowują się do Mistrzostw Świata, na parkiecie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny, mogli oklaskiwać robiące wrażenie zagrania pięknych kobiet. W tym roku można było zobaczyć międzynarodowy zestaw zawodniczek. W Winiarach zagrały dwie Czeszki - Milena Spalowa i Teresa Matuszkova oraz Białorusinka Olga Owczynnikowa. W BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała występują Bułagarka - Rosica Janewa, Turczynka - Fatma Duygu Sipahioglu i Słowaczka - Monika Smak. Barwy AZS-Poznań reprezentują: Ukrainka Julia Sheluhina i Białorusinka Jana Hramyka, a w składzie Muszynianki są Słowenka - Tina Lipicer, Chorwatka - Ingrid Siscowich i kapitan reprezentacji Francji Anna Rybaczewska.

Organizatorzy turnieju tak ułożyli program, aby w ostatnim meczu zmierzyły się, teoretycznie najsilniejsze, ekipy z Muszyny i z Kalisza. Jednak ich szyki pokrzyżowały siatkarki z Bielska, które pierwszego dnia zawodów pokonały zarówno Muszyniankę, jak i Winiary - ostatecznie wygrały cały turniej.

Kończący imprezę mecz pomiędzy Winiarami i Muszynianką był więc spotkaniem „tylko” o drugie miejsce. Emocji jednak nie zabrakło. Obie drużyny, dodatkowo zmobilizowane tym, że pojedynek rejestrowała TVP3, pokazały piękną siatkówkę. Pierwsze dwa sety padły łupem siatkarek z Muszyny, ale Kaliszanki prowadzone przez Annę Barańską wygrały dwie kolejne partie oraz okazały się lepsze w tie braku i zajęły drugie miejsce w turnieju.

Miłą tradycją jarocińskiej imprezy jest także mecz, w którym organizatorzy spotykają się z kadrą trenerską zaproszonych drużyn. Także w tym roku goście prowadzeni przez Igora Prilożnego (Winiary), Jacka Skroka (BKS Aluprof) i Wojciecha Lalka (AZS Poznań) pokonali reprezentację Jarocina 2:0.

 

Wyniki III Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina

BKS Aluprof Bielsko-Biała Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (25:19, 24:26, 25:21, 17:25, 15:10)
Winiary Kalisz AZS AWF Poznań 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)
BKS Aluprof Bielsko-Biała Winiary Kalisz 3:0 (28:26, 25:18, 25:22)
Muszynianka Fakro Muszyna AZS AWF Poznań 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 27:25)
BKS Aluprof Bielsko-Biała AZS AWF Poznań 3:1 (25:11, 25:23, 19:25, 25:13)
Winiary Kalisz Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (21:25, 14:25, 25:21, 25:16, 15:13)

 

Wyróżnienia indywidualne

Najwszechstronniejsza zawodniczka: Edyta Kucharska (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Najlepsza atakująca: Dominika Sieradzan (Muszynianka)
Najlepsza rozgrywająca: Ewa Cabajewska (Muszynianka)
Najlepsza libero: Maria Wojtowicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

 

Tabela końcowa turnieju

  1. BKS Aluprof Bielsko-Biała
  2. Winiary Kalisz
  3. Muszynianka Fakro Muszyna
  4. IDM Swarzędz Meble AZS AWF Poznań

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ Artykuł dzięki uprzejmości
Gazeta Jarocińska

 

Subskrybuj kanał RSS serwisu