Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Aktualne mistrzynie Polski, siatkarki Grześków Kalisz, dawniej Winar, zwyciężyły w II Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina. W zawodach wzięły udział cztery czołowe drużyny Serii A I ligi.

Mimo że w jarocińskim turnieju nie mogły wziąć udziału najlepsze polskie siatkarki, które w tym samym czasie z sukcesem walczyły o złoty medal mistrzostw Europy w Chorwacji, emocji w II Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina nie zabrakło. W imprezie zagrały cztery czołowe polskie drużyny: aktualny mistrz Polski Grześki Kalisz (zespół ten kilka dni temu zmienił nazwę, po podpisaniu umowy z nowym sponsorem, którym została Kaliszanka), BKS Stal Bielsko-Biała (czwarta pozycja w poprzednim sezonie), Gwardia Wrocław (piąte miejsce) oraz AZS AWF Poznań (szósta lokata).

Organizatorzy zawodów - Towarzystwo Krzewienia Sportu „Siatkarz" tak ułożyli rozgrywki, aby w ostatnim meczu spotkały się teoretycznie najsilniejsze zespoły z Kalisza i Bielska. Faworytki zgodnie z planem pokonały wcześniej swoje rywalki i niedzielny mecz pomiędzy Grześkami a BKS-em Stalą był prawdziwym finałem.

Zanim jednak dwie najlepsze drużyny stanęły naprzeciw siebie, wszystkie cztery ekipy dostarczyły kibicom wiele, nie tylko siatkarskich emocji. Mimo że wszystkie sobotnie spotkania zakończyły się po 3:0, były one bardzo zacięte. Publiczność gromko oklaskiwała długie wymiany, skuteczne ataki i desperackie obrony.

W sobotę, pierwszego dnia turnieju oprócz emocji związanych z jarocińskim turniejem widzowie i zawodniczki z zapartym tchem wyczekiwali na wieści z Zagrzebia, gdzie polska reprezentacja walczyła z Rosją w półfinale mistrzostw Europy. Po dramatycznej końcówce lepsze okazały się Polski, co przyjęto w Jarocinie z wielką radością.

W niedzielę odbyły się dwa ostatnie spotkania turnieju, które zadecydowały o końcowej kolejności. Najpierw akademiczki z Poznania pokonały 3:1 najmłodszą w tej stawce drużynę z Wrocławia, a później w wielkim finale, stojącym na wysokim poziomie, Grześki wygrały po zaciętym meczu 3:1 ze Stalą Bielsko, której nie udało się obronić tytułu sprzed roku.

Poza pucharami dla najlepszych drużyn, organizatorzy wyróżnili też najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach. Najwszechstronniejszą wybrano Edytę Kucharską z Grześków. Najlepszą atakującą została Katarzyna Jaszewska (dawniej Sielicka), która latem przeszła z Kalisza do Bielska i przy okazji, w związku z małżeństwem zmieniła nazwisko. Najlepszą libero została Agata Sawicka z Poznania, a rozgrywającą Katarzyna Skorupa z Bielska.

Kadra trenerska i zawodniczki wszystkich drużyn podkreślali wzorowe przygotowanie imprezy i bardzo miłą atmosferę turnieju. Trenerom spodobał się zwłaszcza pomysł wspólnego meczu z organizatorami, który odbył się w sobotni wieczór. Wygrali go goście 3:0. Wszystkie zespoły zapowiedziały, że chętnie wrócą tu za rok na kolejny turniej.

 

Wyniki II Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina

BKS Stal Bielsko-Biała Gwardia Wrocław 3:0 (25:14, 25:19, 25:16)
Grześki Kalisz AZS AWF Poznań 3:0 (26:24, 25:15, 26:24)
Grześki Kalisz Gwardia Wrocław 3:0 (15:20, 25:19, 25:18)
BKS Stal Bielsko-Biała AZS AWF Poznań 3:0 (25:15, 26:24, 25:19)
AZS AWF Poznań Gwardia Wrocław 3:1 (28:26, 25:22, 14:25, 27:25)
Grześki Kalisz BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 12:25, 25:23, 25:18)

 

Wyróżnienia indywidualne

Najwszechstronniejsza zawodniczka: Edyta Kucharska (Grześki Kalisz)
Najlepsza atakująca: Katarzyna Jaszewska (BKS Stal Bielsko-Biała)
Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Skorupa (BKS Stal Bielsko-Biała)
Najlepsza libero: Agata Sawicka (AZS AWF Poznań)

 

Tabela końcowa turnieju

  1. Grześki Kalisz
  2. BKS Stal Bielsko-Biała
  3. AZS AWF Poznań
  4. Gwardia Wrocław

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ Artykuł dzięki uprzejmości
Gazeta Jarocińska

 

Subskrybuj kanał RSS serwisu