Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W sobotę 24 września 2011 r. w nowo otwartej Sali sportowej przy ZSP nr 2 w Jarocinie rozegrano mecz towarzyski siatkówki męskiej pomiędzy zespołami DELECTA BYDGOSZCZ i INDYKPOL AZS OLSZTYN. Był to pierwszy w historii mecz drużyn PLUSLIGI MĘŻCZYZN w Jarocinie.

Drużyny przyjechały w niemal najsilniejszych składach. W INDYKPOLU zabrakło jedynie reprezentanta Australii Igora Judina i Piotra Łukasika, DELECTA natomiast przyjechała w komplecie. Trenerzy DELECTY to znane postaci polskiej siatkówki - Piotr Makowski i Marian Kardas, z kolei drużyną z Olsztyna kierował duet włosko-polski: Tomaso Totolo oraz Piotr Poskrobko. Kibice chcieli też na żywo zobaczyć w akcji najbardziej utytułowanego siatkarza na parkiecie - Stefana Antigę - reprezentanta Francji, który kilka poprzednich sezonów grał w SKRZE Bełchatów. Już w trakcie rozgrzewki dało się odczuć, że oba zespoły poważnie potraktują ten mecz jako ważny sprawdzian przed rozpoczynającymi się w czwartek rozgrywkami ligowymi.

Mecz uroczyście otworzył Dyrektor ZSP nr 2 Witold Bierła. Stanowisko komentatora zajął znany z prowadzenia Turniejów Kobiet - Włodzimierz Szymkowiak.
Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczął INDYKPOL, obejmując prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:5. W środkowej części seta Bydgoszczanie częściowo odrobili straty schodząc na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:15 dla INDYKPOLU. W końcówce seta Olsztynianie jednak ponownie odskoczyli, by go zakończyć wygraną 25:22.
W drugim secie wymiany "cios za cios" trwały do drugiej przerwy technicznej, przy wyniku 16:15 dla DELECTY. Potem zespół z Bydgoszczy zdobył cztery punkty z rzędu i do końca seta nie oddał prowadzenia, wygrywając go 25:20.
Trzeci set był bardzo podobny do drugiego. Do stanu 18:18 zespoły prowadziły wyrównaną grę, po czym ponownie na kilka punktów odeszła DELECTA i w ten sposób wygrała trzeciego seta 25:22.
W czwartym, jak się okazało ostatnim secie, gościom z Olsztyna wyraźnie zabrakło sił. Po seriach własnych błędów i skutecznych atakach Dawida Konarskiego i Marcina Wiki z DELECTY set zakończył się wygraną Bydgoszczan 25:15 i całego meczu 3:1.

Na wyróżnienie w zespole DELECTY zasługują wspomniany Dawid KONARSKI oraz fiński przyjmujący Antki SILTALA, natomiast w drużynie z Olsztyna wyróżnili się rozgrywający Hiszpan Guillermo HERNAN i grający na przyjęciu Bułgar Metodi ANANIEW.

Po zakończeniu meczu obu drużynom podziękowanie złożyli Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak oraz Dyrektor ZSP nr 2 Witold Bierła.
TKS SIATKARZ ufundował obu drużynom akwarele z widokiem zabytków Jarocina, natomiast wszyscy zawodnicy i trenerzy dostali pamiątkowe zdjęcia obydwóch zespołów z dedykacją.
Zawodnicy podziękowali organizatorom za piękną oprawę, a licznie zgromadzonym kibicom zapowiedzieli, że chętnie jeszcze przyjadą do naszego miasta.

 

Składy drużyn:

DELECTA BYDGOSZCZ

1 Stefan ANTIGA (przyjmujący)
2 Marcin WIKA (przyjmujący)
4 Wojciech JURKIEWICZ kapitan (środkowy)
5 Piotr LIPIŃSKI (rozgrywający)
6 Dawid KONARSKI (atakujący)
8 Michał CERVEN (środkowy)
10 Wojciech GRADOWSKI (przyjmujący)
11 Andrzej WRONA (środkowy)
13 Piotr SIEŃKO (rozgrywający)
15 Antti SILTALA (przyjmujący)
16 Łukasz OWCZARZ (atakujący)
17 Michał DĘBIEC (Libero)

I trener - Piotr Makowski
II trener - Marian Kardas

INDYKPOL AZS OLSZTYN

1 Guillermo HERNAN (rozgrywający)
2 Andrzej STELMACH (rozgrywający)
4 Bartosz MARIAŃSKI (libero)
5 Wojciech FERENS (przyjmujący)
7 Mariusz GACA (środkowy)
8 Jakub URBANOWICZ (przyjmujący)
9 Metodi ANANIEW (przyjmujący)
10 Dawid KONARSKI (atakujący)
13 Marcin MIERZEJEWSKI (libero)
14 Paweł SIEZIENIEWSKI kapitan (przyjmujący)
15 Wojciech WINNIK (atakujący)
16 Piotr HAIN (środkowy)
17 Bartosz KRZYSIEK (atakujący)

I trener - Tomaso Totolo
II trener - Piotr Poskrobko

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

 

Subskrybuj kanał RSS serwisu